AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYA ÖĞRETMEN, AMASYA'DAKİ MESLEKTAŞLARINA KONUK OLDU

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonunun açıklandığı 23 Ekim 2018 tarihinden bu yana pek çok ilimizi ziyaret ederek "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"  başlığıyla öğretmenlerle bir araya geldi. Bu ziyaretleri koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir internet üzerinden gerçekleştiren Sayın Bakanımız, ilimizde görev yapan yaklaşık üç yüz öğretmenimizle 24 Haziran Çarşamba günü internet üzerinden bir araya gelerek sohbet etti.
ZİYA ÖĞRETMEN, AMASYA'DAKİ MESLEKTAŞLARINA KONUK OLDU

İnternet üzerinden yapılan görüşme, İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun sözlerini yazdığı ve Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Esin TAŞ'ın besteleyerek söylediği "Şimdi Ziya Öğretmen'le Buluşma Zamanı" şarkısı ile başladı. Şarkının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz, Millî Mücadelenin önsözü, Cumhuriyetimizin doğum belgesi Amasya Tamimi'nin imzalanarak tüm dünyaya duyurulduğu yer olan Amasya'daki tüm öğretmenler adına Ziya Öğretmen'e selam, sevgi ve hürmetlerini iletti. Yakın bir gelecekte tüm öğretmenlerin katılabileceği bir etkinlikte Sayın Bakanımızı Amasya'da ağırlamayı dilediklerini ifade etti. Uzaktan eğitim sürecinin başarısına değinen İl Müdürümüz, bu süreçte GÜÇLÜ GELECEK GÜÇLÜ TÜRKİYE vizyonu ile hareket etmeyi kendilerine amaç edindiklerini söyledi.

Daha sonra ilimizde görev yapan öğretmenler, toplantıda söz alarak uzaktan eğitim sürecinde yürüttükleri faaliyetleri anlattılar. "Salgın sürecinde bize güvendiğiniz, bize inandığınız için, yapabileceğimizi bize gösterdiğiniz için ve en önemlisi içinizden biri olduğumuzu hissettirdiğiniz için çok mutluyuz." diyen öğretmenlerimiz, yürüttükleri çeşitli projeleri anlatarak Sayın Bakanımızdan desteklerini istediler. 

Görüşmede öğretmenlerimizin söyledikleri ile ilgili notlar alan Sayın Bakanımız, Türkiye'de sürdürülen uzaktan eğitim faaliyetlerine değinerek, "Bizim yaptığımız iş, 1 milyondan fazla çalışanı olan bir ailenin, meslektaşlarımızın tamamının emeğiyle olan bir iştir. Bu çorba kaynıyorsa bu çorbayı Ziya Hoca yapmıyor. Ziya Hoca bu meselede sadece biraz öncülük ediyor. Dolayısıyla öğretmenlerimizin bu emeği görmezden gelinemez. Bütün meslektaşlarımızla, eğitimin bütün paydaşlarıyla birlikte bunu başardık." diye konuştu.

Ülke çocukları eğitimde geri kalmasın diye öğretmenlerin büyük bir sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini vurgulayan Sayın Bakanımız şunları söyledi: "Biz biliyoruz ki bu salgın süresince gönlünüzü, ruhunuzu, aklınızı, fikrinizi yani her şeyinizi bu meseleye yoğunlaştırdınız. Ülkenin çocukları, Amasya'nın çocukları geride kalmasın, bunlar bize emanettir dediniz. Sizlerin sayesinde öğrencilerimizi ve ailelerini yalnız bırakmadık. Öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz."

Bir ülkenin eğitim kalitesinin o ülkedeki öğretmen niteliğiyle doğrudan ilgili olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, "Öğretmenlerimizle mesleki gelişim çalışmalarımız devam edecek. Öğretmenin donanımı için, öğretmenlerin hizmet içi eğitimi için, öğretmenlerin yetkinliğini geliştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

29-06-202029-06-202029-06-202029-06-202027-06-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.