AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YETER Kİ ENGEL YÜREĞİMİZDE OLMASIN" PROJESİ ogmiyiornekler.meb.gov.tr SAYFASINDA"Sosyal Bilimler Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü ve Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri ve rehber öğretmenleri olarak "Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi'ni 14.12.2022 tarihinde ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında dernek başkanı Emine Hicin Arslan dernek faaliyetleri konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdi. Engelli vatandaşlarımızın dernek bünyesinde yaptıkları ürünleri gördük ve çalışma atölyelerini gezdik.

 

Öğrencilerimiz, üyelerin özellikle Ahşap Boyama alanında yapmış oldukları çalışmaları beğeni ile izlediler

            Aynı gün dernek bünyesinde bulunan "Altı Nokta Körler Derneği"ni de ziyaret ederek dernek başkanı Musa Demiryarar, derneğin çalışmaları ve görme engelli vatandaşların kullandığı araç-gereçleri tanıtarak bilgilendirme yaptılar.

 

            15.12.2022tarihinde de onlar da okulumuza iade-i  ziyarette bulundular. Emine Hicin Arslan dernek çalışmaları hakkında bir konferans verdi.

 

             Engelli vatandaşların rol aldığı telefon dolandırıcılığının işlendiği "Kime Niyet Kime Kısmet "adlı oyunu okul salonumuzda sahnelediler. Profesyonel oyuncuları aratmayan bir performans gösteren engelli oyuncular, öğlencilerimiz tarafından beğeniyle karşılandı.

              Dernek üyelerinin engelleri aşarak yapmış oldukları çalışmaları gıpta ile izledik. Ziyaretimiz ve iade-i ziyaret sırasında dernek yetkililerinin göstermiş oldukları yakın ilgiye teşekkür ediyor, bu çalışmaların ileriki dönemlerde de devam etmesini temenni ediyoruz. "

 

Haber Detayı İçin Tıklayınız

 

Yapmış olduğu örnek çalışmalardan dolayı Amasya Sosyal Bilimler Lisesini tebrik ediyor,emeği geçen okul idaresine,öğretmenlere,öğrencilere,Altı Nokta Körler Derneği Başkanı ve üyelerine,Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı ve üyelerine teşekkür ediyoruz.

  

28-12-202228-12-202228-12-202228-12-202228-12-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.