AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''YETENEĞİMİ KEŞFET GELECEĞİME YÖN VER'' PROJESİNİN 2.ETAP AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

  ''YETENEĞİMİ KEŞFET GELECEĞİME YÖN VER'' PROJESİNİN 2.ETAP AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

 

  Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezinin "Yeteneğimi Keşfet Geleceğime Yön Ver" projesi ile Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilerek  "Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programından " hibe kazandığı programın 2. etap açılışı Vali Yardımcımız Sayın Bekir Sıtkı Dağ ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen'in katılımlarıyla yapıldı.

  Programa 48  ilden  BİLSEM Öğretmenleri katıldı. 5 günlük sürecek olan öğretmen eğitimlerine farklı üniversitelerden gelen akademisyenler, programdan duydukları memnuniyeti belirterek Amasya'nın tarihi dokusunu geldikleri ilk günden itibaren hissettiklerini ifade ettiler.Programda Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ,Amasya Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Dudu Duygu Kılıç konuşma yaptılar.

  Açılış Programında konuşma gerçekleştiren Mehmet Türkmen: "Özel yetenekli çocukların bir araya geldiği, bilim ile sanatın buluştuğu BİLSEM'ler verilen çok yönlü eğitimlerle ve yapılan etkinliklerle öğrencilerimizin ufkunun açılmasını, sanata ilişkin yatkınlıklarının, yeteneklerinin ilerlemesini sağlayarak öğrencilerimize önemli ölçüde katkılar sağlamaktadır. Bu vesile ile Bilim ve Sanat Merkezinde görevli tüm öğretmenlerimize ve yöneticilerimize gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki en iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Ailelerimiz, milletimiz ve devletimiz için çok değerli olan çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz kaliteli bir eğitim, hem onların iyi birer insan olmasını sağlayacak, hem de ülkemizin yükselişine çok önemli katkılar sağlayacaktır.

   Bilim Sanat Merkezimiz de "Yeteneğimi Keşfet Geleceğime Yön Ver" projesi ile Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programından " hibe kazanarak eğitimin çok yönlü ve paylaşımcı yönlerini bizlere sunmaktadır.

   Türkiye'nin dört bir yanından gelen siz değerli öğretmenlerimizi burada ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Alacak olduğunuz bu eğitime ev sahipliği yapmak Amasya'mızı sizle buluşturmak da bize ayrı bir keyif veriyor. Hepinize çok teşekkür ediyor; hoş geldiniz diyerek mutlu ayrılacağınız dolu dolu geçen bir eğitim diliyorum." dedi.

07-12-2022

06-12-202206-12-202206-12-2022 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.