AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜNÜ KAZANDILAR

YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜNÜ KAZANDILAR

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı' nın Uluslararası Eko-Okullar Programı kapsamında yeşil bayrak ödülü almaya hak kazanan Amasya Üniversitesi Dr. Hikmet Develi Anaokulu ve Yeşilırmak Ortaokulu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN'u makamında ziyaret etti.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında 43 ilden okullar Yeşil Bayrak başvurusunda bulunmuş, yapılan incelemeler sonucunda 421 okul Yeşil Bayrak almaya hak kazanmıştır. İlimizde ilk defa Amasya Üniversitesi Dr. Hikmet Develi Anaokulu ve Yeşilırmak Ortaokulu çevreye duyarlı okul anlamını taşıyan  'Yeşil Bayrak Ödülü' almaya hak kazanmıştır.

Yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle başarı sağlamış okullara verilen Yeşil Bayrak Ödülü, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etiket özelliğini taşıyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, özveri ile çalışıp daha güzel, yeşil ve yaşanabilir bir Dünya için çaba sarf eden tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür etti.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.