AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

winning Kalite Etiketi Alan Proje Ve Öğretmen Sayıları Belli Oldu!

winning Kalite Etiketi Alan Proje Ve Öğretmen Sayıları Belli Oldu!

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta "Ulusal Kalite Etiketi", Avrupa çapında ise "Avrupa Kalite Etiketi" ile ödüllendirilmektedir.

eTwinning'de, 2020-2021  döneminde  yaptıkları projeler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından Ulusal Kalite ödülüne ve Merkezi  Destek Servisi tarafından Avrupa Kalite  Etiketi ödülüne layık görülen projeler ve öğretmenlerimiz belli oldu.  

2021 yılına ait başvurular sonucunda, ilimizdeki 177 proje Ulusal Kalite Etiketi ve 54 proje ise Avrupa Kalite Etiketi ödülüne layık görülmüştür. Etiket alan öğretmen sayımız 124, projelerimiz ile ilimize gelen toplam etiket sayısı ise 248'dir. İlimiz Ulusal Kalite Etiketi sayısında bir önceki yıla göre %354, Avrupa Kalite Etiketi sayısında ise %229, etiket alan öğretmen sayısında ise %387 artış göstermiştir. Toplam Kalite etiketi sayısındaki artış ise bir önceki yıla göre %306'dır.   

Covid-19 salgın döneminin tüm zorluklarına rağmen öğretmenlerimiz uzaktan eğitim süreci ile birlikte eTwinning projelerine katılarak büyük bir başarı elde etmişlerdir. Diğer ülkelerde bulunan okul, öğretmen ve öğrencilerle tecrübe paylaşımı, yenilikçi eğitim yaklaşımları gibi birçok alanda iş birliği yaparak, hazırladıkları projelerle Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan ve ilimize bu gururu yaşatan tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.        .

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.