AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı gerçekleştirildi

Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı gerçekleştirildi

10 Haziran 2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda Ağrıya atanan Valimiz Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendinin onuruna veda programı düzenlendi. Büyük Amasya Oteli'ndeki programa, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Fatih Akpınar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Aksoy, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, ilçe Belediye Başkanları, daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, valilik personeli ve basın mensupları katıldı.

TBMM'deki çalışmaları hasebiyle programa katılamadığı için mesaj gönderen Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Vali Varol'a ilimizdeki hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Veda programında konuşma yapan Vali Varol da, "Bu şehrin öyle güzel ruhu, öyle aziz insanları var ki, bizde 3 yıllık süre içerisinde o doğrultuda onların kadirşinaslığının karşılığını verebilmek için var gücümüzle çalıştık. Sonuna kadar bütün imkanlarımı, şartlarımı, enerjimi bu şehirde kendi çapımızda düşündüğümüz doğruları uygulamak için yerine getirdik" dedi.

Halkıyla, aziz sakinleriyle gerçekten iyi bir frekans yakaladığı Amasya'nın çok özel bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Varol, "Sayısız medeniyete evsahipliği yapmış, özellikle Türk milletinin başı ne zaman sıkışsa bir sığınak olarak koşup sığındığı bir mekan olmuş, bunun gururunu, onurunu taşıyan bir şehir. Bu şehirde ecdadımız çok büyük yöneticilerinin sokaklarda dolaştığı o izlerin peşinde, onların teneffüs ettiği havanın içerisinde bir nebze olarak bu şehre ve bu halka hizmetkarlık yapabildiysek bu benim için en büyük övünç, mutluluk kaynağıdır" diye konuştu. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu Sayın Valimiz Dr. Osman Varol'a  Amasya eğitim camiası adına ahşap işleme portresini takdim ederken, yeni görevlerinin hayırlara vesile olması dileklerini iletti.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

17-06-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.