AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TARIMDA YERLİ VE MİLLİ TOHUMLA GÜÇLÜ TÜRKİYE

TARIMDA YERLİ VE MİLLİ TOHUMLA GÜÇLÜ TÜRKİYE

   Sayın Valimiz Mustafa Masatlı;İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Hayrullah Göktekin, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bedir Arslan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci Amasya Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım arazisinde ekimi gerçekleştirilen  50 Çeşit Buğday Tohumu Demonstrasyonuna katıldılar.

   50 Çeşit Ekmeklik Buğday Tohumu Demonstrasyonu İçin İlk Tohumlar Atıldı

Demonstrasyon çalışmasıyla Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arazimize 50 çeşit buğday ekilerek denenecek.Proje uygulamasıyla çiftçimizin en yüksek rekolteye ulaştığı günlerin adımları Sayın Valimiz Mustafa Masatlı'nın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen'in katılımları ile bugün atılmış olacaktır.

Şimdi tohumların verimli topraklarla buluştuğu, buğdayın filiz vererek hayata, ekonomiye can suyu olduğu dönemlere ulaşmak için yeniden üretme zamanıdır.

Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisiyle,öğretmeniyle,idaresiyle ve tarım arazisiyle üreten Türkiye'nin güvenli ve temiz tarımına  destek ve hizmetlerine devam etmektedir.

Yerlilik ve Millilik oranının her alanda arttığı ülkemizde, tarımda dışa bağımlılığın hızla azaltılması ve kendi kendine yetebilme vurgusu ile çiftçilerimize tanıtımı yapılan 50 çeşit Buğday Tohumu Demonstrasyonu: Köklü tarihi geçmişi, dinamik nüfusu ile büyüyen tarım ekonomisi için atılan büyük adımlardan bir tanesi olma yolunda ilerlemektedir.

Gelecek Tarımda Gelecek Mesleki Eğitimdedir.

 


16-11-202216-11-202216-11-2022 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.