AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ MUSTAFA MASATLI AMASYA ŞEHİT YILMAZ ZENGİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNE ZİYARETTE BULUNDU.

SAYIN VALİMİZ MUSTAFA MASATLI AMASYA ŞEHİT YILMAZ ZENGİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNE ZİYARETTE BULUNDU.

   Sayın Vali'miz Mustafa Masatlı Amasya Şehit Yılmaz Zengin Mesleki Eğitim Merkezine ziyarette bulundu. Ziyaretleri sırasında İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Müdür V. Mustafa Örgüt, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bedir Arslan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci ve Şehit Yılmaz Zengin Mesleki Eğitim Merkezi idaresi hazır bulundu.

   Amasya'da öksüz,yetim gençler ve kadınlara yönelik açılan istihdam garantili üç meslek kursu üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Sayın Vali'miz Mustafa Masatlı, kursiyer öğretmen ve kursiyerler ile sohbetler etti.

   Dezavantajlı çocuk ve gençler için meslek edindirme eğitimleri ve iş gücü piyasası için destek projesi yürütülüyor.Mesleki Eğitime Ait bu 3 atölyede 180 genç kursiyerin istihdam edilmesi planlanıyor.

   Türkiye'nin istihdamdaki nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla yapılan çok yönlü çalışmalarla, ülkemiz insan gücünü harekete geçiren mesleki eğitim merkezimiz, üretimleri ile ülke ve ilimiz ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen :"Mesleki eğitimin Türkiye'nin umudu olma yolunda emin adımlarla yeniden ilerlediği düşünüldüğünde ilimiz, mesleki eğitim alanında ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla yapılan çok yönlü çalışmalarla mesleki eğitim merkezleri bizim en büyük gücümüz konumunda.

   Eğitim ve iş gücü piyasasının geçişkenliği ilimizdeki mesleki eğitim merkezleri sayesinde iyi seviyelere ulaşmış durumda. Mesleki eğitimin önemini biliyor ve çok önem veriyoruz.Çalışmalarımızı,mesleki eğitim faaliyetlerimizi  üretim ve istihdam odaklı yürütüyoruz." diyerek Sayın Vali'mizin mesleki eğitim alanındaki desteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkürlerini sundu.Burada eğitim alan dezavatajlı öğrencilerimize başarılar diledi.

 

16-11-202216-11-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.