AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Açılması

Resmi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Açılması

Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 16 Mart-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında tatil edilmişti. Söz konusu tedbirler kapsamında, eğitim kurumlarının tatil sürelerine son olarak 19 Haziran 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Tedbirlerin uygulanması ile ülke genelinde olumlu sonuçlar elde edilmiş ve normalleşme süreci planlandığı şekilde devam etmektedir. Cumhurbaşkanlığının Covid-19 kapsamında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler Genelgesi (2020/8) doğrultusunda, ailelerin taleplerin karşılanabilmesi, tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ve benzeri tedbirlerin alınarak, velilerin talebi, yeteri kadar müracaat olması, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin uygun görmesi durumunda özellikle anne babası çalışan çocuklar için resmi okul öncesi eğitim kurumlarının açılabileceği Bakanlığımızca illere duyurulmuştur.

Bu bağlamda 08-19 Haziran tarihleri arasında ilimizde İl Özel İdaresi Anaokulu ve 65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu, sadece çalışan anne ve babaların okul öncesindeki çocukları için hizmet verecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.