AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZE DEPREM SONRASI PSİKOSOSYAL DESTEK EĞİTİMLERİ VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

ÖĞRETMENLERİMİZE DEPREM SONRASI PSİKOSOSYAL DESTEK EĞİTİMLERİ VERİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

  Bakanlığımız, yaşanan deprem felaketi sonrası eğitim öğretim faaliyetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için yaklaşık 1,2 milyon öğretmene yönelik "Deprem Sonrası Psikososyal Destek Eylem Planı" hazırlayarak uygulamaya koydu.

  Bu eylem planı kapsamında Amasya RAM okullarımızda, öğretmenlerimize eğitim vermeye devam ediyor.Eğitimlerle, öğretmenlerin "Afet ve Kriz Yönetimi", "Afet Sonrası Ruh Sağlığı" gibi konularda bilgilendirilmelerini hedefleniyor.

  Vali Hüseyin Poroy Ortaokulu, İl Özel İdaresi Anaokulu ve Vedia Zeren Anaokulu öğretmenleri aldıkları eğitimler ile  psikolojik destekler için hazır hale gelerek  depremzede aile ve öğrencilerle beraber bu süreci en az hasarla atlatmak için çaba sarf ediyorlar.

  Maddi destek kadar psikolojik desteğin de önemini bilen eğitim camiasının güzide çalışanları her zerreye ulaşarak bu yaraların sarılması adına gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

 

27-02-202327-02-202327-02-202327-02-2023

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.