AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TOPLANTI SALONUNDA ÇEVREME DUYARLIYIM, DEĞERLERİME SAHİP ÇIKIYORUM ( ÇEDES ) PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

   MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TOPLANTI SALONUNDA ÇEVREME DUYARLIYIM, DEĞERLERİME SAHİP ÇIKIYORUM ( ÇEDES ) PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

 

      Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullar ve imam hatip okulları, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il/ilçe spor müdürlükleri/Gençlik Merkezleri ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Gençlik Merkezleri iş birliğinde yürütülmekte olan Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum ( ÇEDES ) Projesi ile ilgili Müdürlüğümüz Din Öğretimi Biriminden sorumlu Şube Müdürümüz Alpaslan Kanar başkanlığında İl Koordinatörü Salih Uysal, İl Müftülüğü Koordinatörü Selim Ergen ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Koordinatörü Meltem Saygıç'ın ve Değerler Kulübü Temsilci öğretmenlerin katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı  Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

  Amasya'nın 2021'de pilot il olarak katıldığı ve çeşitli faaliyetler sergilediği projenin ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra ehemmiyeti ortaya çıkmış;  bu proje kapsamında "Sevgi ve Merhamet" temalı çalışmalara ağırlık verileceği vurgulanmıştır. Projenin Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il/ilçe Spor Müdürlükleri ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Gençlik Merkezleri iş birliği ile etkin ve verimli yürütüldüğünü belirten Salih Uysal; bu projeye katılan öğrencilerimizin millî, manevî, ahlaki, insanî, kültürel değerlerimizi benimseyen,  koruyan, geliştiren, çağın ve geleceğin, bilime sevdalı, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağladığını belirterek projenin önemine vurgu yaptı.

20-03-202320-03-202321-03-202321-03-202320-03-202320-03-202320-03-2023

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.