AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mobil EBA Destek Aracımız Sevincer Köyünde

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Mobil EBA Destek Otobüsü öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyor. Mobil EBA Destek Aracımız Sevincer Köyünde öğrencilerimizle buluştu.
Mobil EBA Destek Aracımız Sevincer Köyünde

Uzaktan Eğitim döneminde özellikle internet bağlantısı olmayan veya bilgisayar erişimi bulunmayan öğrencilere hizmet vermek amacıyla hazırlanan Mobil EBA Destek Aracımız Merkeze bağlı Sevincer Köyünde öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Taşımalı eğitim kapsamında İlyasköy İlk ve Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimize mobil araçta kurulan alt yapı sayesinde canlı derslere ve EBA'ya girme imkânı sağlanırken, Robotik kodlama ve 3D yazıcı uygulamaları hakkında eğitim de verildi.

Uzaktan Eğitim döneminde öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Coşkun, " Sayın Bakanımız Ziya Selçuk' un talimatlarının ardından, altyapı sorunları veya ekipman eksikliği nedeniyle EBA'ya ulaşım sağlayamayan öğrencilerimiz için ilimiz genelinde 61 EBA Destek Noktası ve 2 Mobil Destek Aracı aralıksız hizmet vermeye devam ediyor. Öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

27-10-202027-10-202027-10-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.