AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Hazırlık Toplantısı İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi

2019-2020 eğitim öğretim yılı planlamaları kapsamında eğitim-öğretim döneminin kapanmasının ardından öğretmenlere yönelik gerçekleştirilmesi planlanan mesleki çalışmaların planlanmasına yönelik düzenlenen toplantı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Mesleki Hazırlık Toplantısı İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi

Eğitim ve öğretimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği arttırmak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, yenilenen, güncellenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak, derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Mesleki çalışmaların planlanmasına yönelik İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya  İl MillÎ Eğitim Şube Müdürleri ile 7 branşdan 3'er olmak üzere 21 öğretmen katıldı. İl Müdürümüzün bilgilendirme ve yönlendirmesiyle oluşturulan çalışma gruplarındaki öğretmenler ile beyin fırtınası yoluyla gerçekleştirilen çalışmada yeni nesil korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen örgün eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yanı sıra öğretmenlerimizin mesleki eğitim çalışmalarını uzaktan eğitim altyapısı üzerinden gerçekleştirmeleri hususundaki eğitim ihtiyaçları belirlendi. Müdürlüğümüz bu  ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanacak programlar ile Amasya il genelinde öğretmenlerimize online öğrenme deneyimleri sağlayacak. Toplantı sonunda İl Müdürümüz öğretmenlerimize çalışmaya verdikleri gönüllü destek için teşekkür etti.

28-05-202028-05-202028-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.