AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Çalıştayı Yapıldı.

Mesleki Eğitim Çalıştayı Yapıldı.

      Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde  12 Mart 2022 Perşembe günü yapılan Mesleki Eğitim Çalıştayı'yla Amasya Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ve Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin kolektif planlamaları  ve çalışmalarıyla ilimizde uygulanan Mesleki Eğitim stratejilerinde yapılacak düzenleme ve inovasyonla üretimde ve istihdamda  kaliteyi artırma amaçlı köklü bir değişimi başlattık.

      Mesleki eğitim kurumlarının özel ve tüzel işletmelerin kapasitesini geliştirmeye yönelik katkısını  artırmayı işletmelerin de  mesleki eğitim kurumlarının eğitim alanlarına katkıda bulunmak, mesleki eğitim kurumları ile sektör arasında sürdürülebilir istihdam ortaklığı sağlamak, eğitim ve istihdam   protokolleri oluşturmak üzere düzenlediğimiz çalıştaya Amasya Valisi Sn. Mustafa MASATLI, ilgili kurumların il müdürleri katıldılar. İşletmelerin nitelikli elemandan beklentilerinin, şu anki program revizesinin ve işletmelerin bu doğrultuda  verebilecekleri kurs, seminer ve eğitimlerin görüşüldüğü ve karara bağlandığı çalıştay başarıyla tamamlandı. Alınan kararların eylem planına dönüştürülmesiyle Mesleki Eğitimde yenilikçi çalışmalar hayata geçmiş olacaktır.  

 

16-05-202216-05-202216-05-2022

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.