AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Beceriler Fuarı Başlıyor "Günümüz ve Geleceğin Yeşil Meslekleri"-Vocational Skills Fair İs To Start!

Mesleki Beceriler Fuarı Başlıyor

      Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında 26 Mayıs 2022 tarihinde Amasya merkezinde açık alanda gerçekleştirecek etkinlikte il genelindeki Meslek Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Halk Eğitim Merkezi ve Amasya Üniversitesi tarafından oluşturulacak stantlarda mesleki beceriler; bir takım canlı uygulamalar, gösteriler ve sunumlarla geniş bir kitleye tanıtılacaktır. Ayrıca gelişmekte olan ve "Geleceğin Yeşil Meslekleri" diye tabir edebileceğimiz iklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkilerini en aza indirmek için ortaya çıkmış uygulama ve meslekler ile gelecekte bu mesleklerin gelişim düzeyi ve buna benzer başka ne tür uygulamalar ve meslekler ortaya çıkacağı üzerine sunumlar olacaktır. Avrupa Mesleki Beceriler haftası kapsamında düzenlenecek olan bu etkinlikte, AB projeleri sayesinde mesleki beceri transferinin katkıları tanıtılmış olmakla birlikte hem katılımcılara yeteneklerini keşfetme fırsatı sunmak hem de var olan becerilerimizin ve hayal gücümüzün daha yeşil bir dünya için ne denli katkılar sunabileceğini hayal ettirmek amaçlanmıştır.

               Vocational Skills Fair is to start!

       "Green Professions of Today and The Future"

 The event organized within the concept of European Vocational Skills Week, will take place in the city of Amasya in an open area on 26th May 2022. A variety of Vocational Skills will be introduced to the audience by the way of live applications, demonstrations and presentations arranged by VET Schools, VET Centres Adult Education Centre and Amasya University. Furthermore there will be presentations about some current and developing applications and professions which can be titled as green professions of today and the future arose in the need of reducing the effects of climate change and global warming and also about what other professions and application are likely to appear in future. The event being prepared within the context of European Vocational Skills Week aims the audience to discover their skills and to make them imagine how our skills and imagination can contribute for a greener World.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.