AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERZİFON MESLEKİ VE TEKNİK LİSEMİZİN BAŞARI HİKAYESİ

MERZİFON MESLEKİ VE  TEKNİK LİSEMİZİN BAŞARI HİKAYESİ

"Yenilenebilir enerjiye açız, fosil yakıtlara TOGG'uz"

 Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) koordinesinde ve  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve 10 ilin İl Millî Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde "@VOCATLON Projesi Mesleki Girişim Maratonu" Kastamonu'da gerçekleştirildi.

 İlimizi temsilen Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencilerimizden oluşan proje ekibi yarışmaya katılarak 10 ilden 22 grubun arasından 3. oldu. Öğrencilerimize Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ümit Altıntaş rehberlik etti.

Projeleriyle öğrencilerimiz yerli ve millî elektrikli aracımız TOGG'dan aldıkları ilhamla elektrikli araçların şarj istasyonlarının çoğalacağı, yolların ve kültürlerin kesiştiği Merzifon'un elektrikli araç şarj üssü olacağı fikriyle yola çıktılar.

 Öğrencilerimiz projelerinde dikey rüzgar türbinleri ve güneş panelleri kullanarak tamamen yenilenebilir enerji kullanacak;ilimize,ülkemize katkı sağlamayı hedeflemekteler. Yaptıkları sunumla projelerinin kullanıma geçtiğinde kısa sürede yatırım maliyetini karşılayacağını ve İlimiz Merzifon ilçemizin cazibe merkezi haline getireceğini hedeflemekteler. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idaremizi kazanmış oldukları başarıdan ötürü tebrik ediyoruz.

 

28-11-202228-11-202228-11-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.