AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ İLÇEMİZDE BULUNAN ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN DENETİMLERİ TAMAMLANDI

MERKEZ İLÇEMİZDE BULUNAN ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN DENETİMLERİ TAMAMLANDI

Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren ve özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimize yönelik Merkez İlçede faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezlerimize yönelik denetimler İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN'un Özel Pusula ve Şaner Bizim Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde yaptığı incelemelerle tamamlandı.

Yapılan denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Müdür COŞKUN, "Dil ve konuşma güçlüğü, zihinsel, fiziksel, duyusal, sosyal, duygusal ve davranış problemlerine sahip öğrencilerimizin engellilik hâlini ortadan kaldırmak ya da etkilerini en az seviyeye indirmek, yeteneklerini yeniden en üst seviyeye çıkarmak ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla ilimiz merkez ilçede eğitim öğretim hizmeti veren altı rehabilitasyon merkezindeki incelemelerimiz tamamlandı." dedi. Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizin günlük rutinlerinin bozulmasına neden olan salgından olumsuz etkilendiklerini belirten İl Müdürü COŞKUN, "Öğrencilerimizin üreten bireyler olması yolunda gereken eğitimlerinde aksama olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz." diyerek sözlerine son verdi.

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.