AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS SINAVI TAMAMLANDI

LGS SINAVI TAMAMLANDI

6 Haziran 2021 Pazar günü uygulanan LGS sınavı tamamlandı. İki oturum olarak uygulanan sınavın ilk oturumu olan ve Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerini kapsayan sözel kısım saat 09:30'da başlayıp 10:45'te bitti. İlk oturumda 50 soru soruldu. Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşan sayısal kısım ise 11:30'da başlayıp 12:50'de son buldu. Koronavirüs pandemisinden kaçınmak üzere gerekli tüm tedbirler alındı. Adaylar, sınavda refakat eden yakınları ve sınav görevlileri sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu.

İlimizde gerçekleştirilen sınav hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN, "LGS sınavı ilimizdeki sınav merkezlerinde hiçbir sorun yaşanmadan tamamlandı.  Merkez ilçede 35, ilimiz genelinde 97 sınav merkezinde 459 salonda gerçekleştirilen LGS sınavına ilimizde toplam 4.106 öğrencimiz katıldı. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadan sınav tamamlandı. Hiçbir öğrencimizin mağduriyet yaşamaması en büyük sevincimizdir. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize ve okullarımızda organizasyona destek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.