AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS SINAVI İÇİN İLİMİZDEKİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Merkezî sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak LGS sınavı için ilimizdeki hazırlıklar tamamlandı.
LGS SINAVI İÇİN İLİMİZDEKİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Sınava girecek öğrencilerimizin herhangi bir aksaklık yaşamamaları için gereken tüm önlemlerin alındığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN sınavla ilgili açıklamalarda bulundu. Sınav yapılacak okulların yöneticilerine yönelik gerekli bilgilendirmelerin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri şube müdürlüğünce yapıldığını açıklayan Müdür COŞKUN, " Merkez ilçede 35, ilimiz genelinde 97 sınav merkezinde 459 salonda gerçekleştirilecek LGS sınavına toplam ilimizde 4.106 öğrencimiz katılıyor. Sınava dair hazırlıklarımız tamamlandı. Sınavda görevli 1.932 personolimize gereken bilgilendirmeler yapılırken okullarımızda salgına karşı gereken tüm önlemler alındı. Sevgili öğrenciler, hayatımızın her alanında bulunan sınavlar birer basamaktır. 1 yıl boyunca çalışıp emek verdiniz. Şimdi emeğininiz karşılığını alma vakti. Pandemi sürecinden dolayı zor günler geçirdiğinizi biliyorum. LGS'ye girecek olan sevgili çocuklar; size çok güveniyorum, siz de kendinize güvenin. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, LGS'ye (Liseye Giriş Sınavı) girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.