AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurum Müdürlerinin Bilgilendirilmesi İçin Süleyman Akgül Başkanlığında Toplantı Gerçekleştirildi

Kurum Müdürlerinin Bilgilendirilmesi İçin Süleyman Akgül Başkanlığında Toplantı Gerçekleştirildi

İşletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerin, beceri eğitiminin değerlendirilmesi amacıyla ilimizde gerçekleştirilen beceri sınavlarını yerinde izlemek,  değerlendirmek ve Mesleki Eğitim Merkezlerine öğrenci kaydını artırmak için Mesleki Eğitim Merkezleri diploma programının tanıtımı ve uygulanması konusunda uygulamada birlikteliğin sağlanması amacıyla ilimiz dâhilindeki Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürlerinin bilgilendirilmesi toplantı Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Süleyman Akgül başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya İl ve ilçe Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürleri, İl ve ilçe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri, İl ilçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri katıldı.

Toplantının ardından ilimiz Şehit Yılmaz Zengin Mesleki Eğitim Merkezinde Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında gerçekleştirilen uygulama sınavlarını yerinde inceleyen Daire Başkanı Süleyman Akgül'e Millî Eğitim Şube Müdürleri Uğur Başgül ve Bedir Aslan refakat etti. Daire Başkanı Süleyman Akgül, pandemi sonrası ilk defa gerçekleştirilen yetenek sınavının ardından Mesleki Eğitim Merkezinde yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Mesleki Eğitim Merkezindeki incelemelerin ardından Daire Başkanı Süleyman Akgül Valimiz Sayın Mustafa Masatlı' yı makamında ziyaret etti.

10-08-202010-08-202010-08-202010-08-202010-08-202010-08-202010-08-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.