AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü" Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Çevrim İçi Slogan Yarışması Sonuçlandıİstiklâl Marşı'nın kabulü ve yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğurulmuş, kahramanlık sembolü, Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u  Anma Günü etkinlikleri 2021 temasına uygun olarak Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen slogan yarışmasında kullanılan kelimeler İstiklâl Marşımızdan seçildi.

Yapılan değerlendirmenin ardından açıklanan sonuçlarda ilimiz Merzifon Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu öğrencisi Berra KULAKSIZ "Sancağım afakta hürriyetle dalgalan. Bu toprak olsun ebediyyen vatan." sloganıyla il birincisi olmuştur. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN tarafından öğrencimize, "Katılım Belgesi", şilt ve İstiklâl ve İstikbal şairimiz Mehmet Akif'in "Safahat" eseri takdim edildi. Yarışmadaki başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eden İl Müdürümüz yaptığı açıklamada "Bağımsızlığımızın sembolü, mücadelemizin, millî ve manevi değerlerimizin kelimelere dökülmüş hali olan İstiklâl Marşı'mızın gelecek nesillere aktarılmasına hizmet edecek bu yarışmanın tertibinde görev alan herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.