AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması Yapıldı

İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması Yapıldı

         Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri Kazanım Değerlendirme Uygulaması Sınavı sonucunda İlimizde dereceye giren ilk 8 okul arasında yer alan örgün eğitim kapsamındaki Anadolu İmam Hatip liselerinin öğrencilerine yönelik olarak il birincisi okulu seçmek üzere İlimiz Merkez Macit Zeren Fen Lisesi Salonunda 16.05.2022 Pazartesi günü saat 13.00' te düzenlenen ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet TÜRKMEN'in de katılım sağladığı  "İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması" sonucunda;

 1.      Merkez - Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi

 2.      Merzifon - Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 3.      Merzifon - Merzifon Anadolu İmam Hatip Lisesi

 4.      Merkez - Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi

 şeklinde sıralamadaki yerlerini aldılar.

      Yarışmada 1. olan ve final aşamasında yer alan okullarımızın öğrencilerine ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi Müdür Yardımcısı Ali BAHÇİVAN tarafından takdim edildi. Yarışma Jüri üyelerine Teşekkür Belgesi ve yarışmaya katılım sağlayan tüm okullarımıza da Katılım Belgesi verildi.

         "İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması" nda İl Birincisi olan Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi okul takımı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenecek olan Bölge Finalinde İlimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

 

17-05-202217-05-202217-05-2022

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.