AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARININ KURULUŞUNUN 71.YIL DÖNÜMÜ ŞEHİT AHMET ÖZSOY İMAM HATİP LİSESİNDE KUTLANDI

İMAM HATİP OKULLARININ KURULUŞUNUN 71.YIL DÖNÜMÜ ŞEHİT AHMET ÖZSOY İMAM HATİP LİSESİNDE KUTLANDI

     Kuruldukları günden bu yana değerlerimizin sembolü, temsilcisi ve taşıyıcısı olma vazifesini üstlenen "İmam Hatip Okulları"nın 17 Ekim 1951 tarihinde açılması vesilesiyle, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında kuruluş yıl dönümü etkinlikleri gerçekleştirilmesi, okullarımızın kuruluşunda ve yaşatılmasında emeği geçenlerin anılması amacıyla bir program düzenlendi.

      Amasya Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Lisesinde öğretmen ve öğrencileri tarafından  hazırlanan program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın akabinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

      Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen programdaki konuşmalarında imam hatip okullarının tarihsel sürecine değinerek "İmam hatip okulları  tarihimize, kültürümüze, halkımıza, milletimize, özellikle de milletimizin dini ve manevi hayatına çok önemli değerler katmıştır. Bu okullar, dün ile bugünü kaynaştıran,devlet ile millet kaynaşmasını sağlayan, geleneksel ile moderni uyumlu bir şekilde birleştiren kıymetli birer eğitim kurumlarıdır." dedi.

       İmam hatip ortaokulları ve liseleri sahip oldukları engin tecrübeyi günümüzün imkânlarıyla buluşturmaktadır, diyen İl Müdürümüz Mehmet Türkmen hedeflerinin; öznesi insan olan, başarıyı akademik değerlendirmeler ile sınırlandırmayan; duygu, düşünce ve eylemlerinde insan öğesini temelde tutan, düşünen, sorgulayan, araştıran, kültür - medeniyet öğeleri ile bağlarını koruyan,dünyada söz sahibi olmayı hedefleyen bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

     Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, programın hazırlanmasında emeği geçen Amasya Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Avcı'ya,müdür yardımcılarına, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti."İmam Hatip Okullarımızın kuruluşunun 71'inci yıldönümü"nü en içten duygularıyla kutladığını ifade etti.    

 

14-10-202214-10-202214-10-202214-10-202214-10-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.