AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama Sözleşmeli Öğretmen Olarak İlimize Atananlardan İstenen Belgeler

 

1-Diploma Fotokopisi veya Geçici Mezuniyet Belgesi ile varsa Formasyon Belgesi varsa Denklik Belgesi, varsa Ortaöğretim alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi varsa İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifikası(33 Kredilik) varsa İngilizce Öğretmenliği Sertifikası, Felsefe Bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belge vb. belgelerin fotokopileri (Asıllarının evrak teslimine gelirken yanınızda bulundurulması gerekmektedir.)

2- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

3- Mal bildirimi Formu (İndirmek için tıklayın)

4- Elektronik Başvuru Formu,(Tercih Formu)

5- Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden(devlet veya özel) alınacak sağlık kurulu raporu. 

6-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi(1 adet)

7-Güncel Tarihli Adli Sicil Kaydı(1 adet)

8-Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi

9- Atanıp da askerde olan öğretmenler durumunu belirten askerlik görev belgesini dilekçe ile birlikte atandıkları ilçe milli eğitim müdürlerine göndermeleri gerekmektedir.

İstenen evraklarda hata veya eksiklik olması durumunda sorumluluk kişiye ait olacağından istenen belgelerin tam ve eksiksiz olmasına dikkat edilecektir.

Evraklarını eksiksiz teslim eden öğretmenlerimizin Hizmet Sözleşmeleri ve Etik Sözleşmeleri aynı gün içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince hazırlanarak imzalatılıp MEBBİS Modülü üzerinden göreve başlatılacaktır.

 

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLER EVRAKLARINI ATAMALARININ YAPILDIĞI İLÇEYE TESLİM EDECEKLERDİR.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.