AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN, "İSTİKLAL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA" YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİMİZ ENSAR FUAT ERİŞ'İ KABUL ETTİ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN,

İstiklâl Marşı'nın kabulü ve yüreği vatan, millet sevgisiyle yoğurulmuş, kahramanlık sembolü, Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u  Anma Günü etkinlikleri 2021 temasına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma" yarışması sonuçlanmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda il birincisi Mehmet Varinli İlkokulu öğrencisi Ensar Fuat ERİŞ olmuştur.

Yarışmadaki başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eden İl Müdürümüz yaptığı açıklamada "Bağımsızlığımızın sembolü, mücadelemizin, millî ve manevi değerlerimizin kelimelere dökülmüş hali olan İstiklâl Marşı'mızın gelecek nesillere aktarılmasına hizmet edecek bu yarışmanın tertibinde görev alan herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

16-06-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.