AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE ORTAÖĞRETİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE ORTAÖĞRETİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, başkanlığında ilimiz merkez ilçedeki ortaöğretim kurumları müdürleri ile toplantı düzenlendi.

Müdürlüğümüz konferans salonunda düzenlenen toplantıda 01 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle de 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulaması ile yüz yüze eğitime geçecek olmasından dolayı alınan tedbirler ve yapılan hazırlıklar görüşüldü. Ayrıca 12. sınıf öğrencilerimizin dönem sonunda girecekleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda konuşma yapan İl Müdürümüz, yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu"na göre, okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemelerinin yapılması gerektiğini, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda yüz yüze eğitime başlayacak okullara ihtiyaç duydukları maske, dezenfektan ve sabun gibi malzemelerin gönderildiğini ifade etti.

 

24-02-202124-02-202124-02-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.