AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE İMAM HATİP OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN başkanlığında ilimiz merkez ilçedeki imam hatip okullarının müdürleri ile toplantı düzenlendi.
İL MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN BAŞKANLIĞINDA MERKEZ İLÇE İMAM HATİP OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI DÜZENLENDİ

Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, 1 Mart 2021 tarihi itibariyle okulların açılışı ve yapılan hazırlık çalışmaları, Pansiyonu bulunan okulların durumlarının değerlendirilmesi, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili iş ve işlemlerin takibinin yapılması ve LGS ve YKS hazırlık çalışmaları konuları görüşüldü.

Toplantıda konuşma yapan İl Müdürümüz, yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu"na göre, okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemelerin yapılması gerektiğini, HES kodlarının öğrenci, öğretmen, veli bilgileri ile birlikte takiplerinin yapılması gerektiği, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda yüz yüze eğitime başlayacak okullara ihtiyaç duydukları maske, dezenfektan ve sabun gibi malzemelerin gönderildiğini ifade etti.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.