AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz İl Sağlık Müdürlüğü Yetkilileri İle Toplantı Gerçekleştirdi

İl Müdürümüz İl Sağlık Müdürlüğü Yetkilileri İle Toplantı Gerçekleştirdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ile birlikte 13/08/2020 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda okullarımızın eğitim öğretime hazırlık aşamalarında yapacakları çalışmalar hakkında kurumlar arasında bilgi alışverişinde bulunuldu. Dr. Özlem Gündüz tarafından okullarımızın eğitim öğretime hazırlık kapsamında alınması gereken önlemler hakkında gerçekleştirilen sunum ve ardından İSG uzmanı Ahmet Bülbül'ün Bakanlığımızın yayınladığı "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" ile ilgili yapılacak çalışmaların tanıtımını gerçekleştirdi.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı hazırlıkları hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu,"Bilim Kurulumuzun tavsiyesi üzerine  31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu şekilde başlamış oluyoruz. Sürecin takibine binaen 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin de başlamasına karar verildi. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk önderliğinde çocuklarımızın hak ettikleri eğitime ulaşmaları, bu eğitimi alırken de yaşanabilecek sorunları en aza indirmek, riski yönetmek için İl Sağlık Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi. İl Müdürü Kösterelioğlu," Dr. Öner Nergiz başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanlarına ortak çalışma kültürüne verdikleri destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum" diyerek sözlerine son verdi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.