AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Amasya Proje Sistemi (APSİS) tanıtımı yapıldı.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Amasya Proje Sistemi (APSİS) tanıtımı yapıldı.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Okul Ve Kurum Müdürleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Şube Müdürlerine İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Amasya Proje Sistemi (APSİS) tanıtımı yapıldı. Şube Müdürümüz Alpaslan KANAR'ın tanıtım konuşmasından sonra Müdürlüğümüz Bilişim Teknolojileri Uzmanı Erdi KALLECİ tarafından sistemin kullanım özellikleri anlatıldı.

APSİS; kurulumu 2021 yılı başlarında İl Müdürümüz Ömer COŞKUN'un talimatlarıyla Müdürlüğümüz AR-GE biriminin Müdürlüğümüz Bilişim Teknolojileri Uzmanı ile birlikte projelendirdiği ve tasarım, içerik ve yazılımının Kasım 2021'de tamamlandığı "Hedef Proje İzleme ve Veri Depolama" sistemidir.

Bu sistemde tüm kademe okul ve kurumlar, personel ve öğrenci durumlarına göre İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen hedef sayıda TÜBİTAK, eTwinning, Ersamus+ projeleri gibi Ulusal ve Uluslararası projeler geliştirecek ve bu projelere ait bilgileri APSİS üzerindeki gerekli alanlara işleyeceklerdir. Bunun haricinde okullar ve kurumlar yerelde yapılan proje ve faaliyetlere katılım durumları ile birlikte belirlenen hedef projeler haricinde kendi geliştirdikleri veya katılım gösterdikleri Yerel, Ulusal ve Uluslararası faaliyet ve projeleri APSİS üzerinde kaydedebileceklerdir. Bu sayede okul ve kurumların proje geliştirme kapasiteleri artırılmış olmakla birlikte elde edilen verilerle eğitim kurumlarının Yerel, Ulusal ve Uluslararası projelerden yararlanma oranları ve bu projelerin kurum, eğitici ve öğrenciler üzerindeki etki ve faydaları daha net verilerle görülmüş olacaktır.

01-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-2021

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.