AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme Birimince Hazırlanan Yardımcı Kaynak Kitap "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" Üzerinden Erişime Açıldı.

İl Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme Birimince Hazırlanan Yardımcı Kaynak Kitap

Öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere hazırlanan destek paketi "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" üzerinden erişime açıldı. Millî Eğitim Bakanlığı tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Karar çerçevesinde her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi açıklanacak. İlkokul 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını da telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanacağını kaydeden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5000 soruluk ilk paketin erişime açıldığını belirtti.  Erişime açılan bu pakette İl Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme Birimince hazırlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavına Yönelik Alan Yeterlilik Testi (AYT) Çalışma Soruları Kitapçığı da yer aldı.

 İnternet üzerinden ücretsiz olarak erişilecek kaynak paketleri ayrıca İl müdürlükleri tarafından ihtiyacı olan öğrencilere basılı olarak ulaştırılacak.

 

 http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/

 

 http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_10/03232839_AYT_Amasya.pdf

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.