AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TÜRKMEN'İN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TÜRKMEN'İN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Geleceğin Türkiye'sinde söz sahibi olacak sevgili öğrencilerimizin okullarına, öğretmenlerine arkadaşlarına olan  hasretinin son bulduğu yeni bir eğitim öğretim dönemine kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.

Amasya'mızda  2022-2023 eğitim-öğretim yılına 54483 öğrenci ve 5095 öğretmenimizle 12 Eylül 2022 itibari ile  başlıyoruz.

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz 5-9 Eylül 2022 tarihlerinde uyum haftası kapsamında okul ve arkadaşlarıyla ilk defa tanıştı. Bizler de uyum haftasına katılan sevgili öğrencilerimizin gözlerinde ve gönüllerindeki heyecana ortak olduk.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi, duyuşsal ve bilişsel açıdan gelişimlerini sağlayacak eğitim imkânları ile ne kadar buluşturabilirsek, onları geleceğe ne kadar iyi hazırlayabilirsek yarınlarımız da o kadar güçlü ve müreffeh olacaktır. Okul sıralarında eğitimlerine yön verdiğimiz öğrencilerimiz, ülkemizin yarınlarındaki her alanın öncü ve liderleri olacaktır.

Teknolojinin hız kesmeden ilerlediği çağımızda eğitimli, meraklı, heyecanlı, azim ve kararlı, girişimci genç nesillere ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Eğitim camiası olarak bizler de çocuklarımızın her türlü bilgi, beceri ve donanıma sahip, hem kendisinin hem ülkesinin geleceği hakkında farkındalıklara sahip bireyler olarak yetişmeleri için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Öğretmen olmak öğretmeye sevdalanmak demektir. Sınıfa girdiğimizde heyecanla gözlerimize bakan her bir çocuğumuza verdiklerimiz geleceğin güçlü Türkiye'si demektir. Bir çocuğun hayatına dokunmak geleceğimize dokunmaktır. Bu inanç ve adanmışlıkla bu kutsal mesleği ifa eden bütün meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Çocuklarımızı hem bu güne hem de geleceğe hazırlarken üstün gayret ve fedakârlık sergileyen değerli velilerimiz eğitim sisteminin en önemli paydaşıdır. Çocuklarımızın eğitim yolculuğunda birlikte yol aldığımız velilerimizin desteği bizler için oldukça önemlidir. Bu bağlamda velilerimizin okullarımızla, öğretmenlerimizle sürekli işbirliği içinde olmaları en büyük arzumuzdur.

Gözbebeğimiz siz sevgili öğrenciler, okullarınızda bir yandan akademik olarak yetişirken diğer yandan kişiliği gelişmiş, becerileri güçlenmiş, kardeşlik duyguları pekişmiş, dünya barışına, insana ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişeceğinize ve güçlü Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olacağınıza yürekten inanıyorum. Hepimizin tek görevi var o da çok çalışmak. Başöğretmenimiz Ulu Önder Atatürk'ün "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır." sözünü aklınızdan hiç çıkarmayınız.

Sizlere yeni eğitim-öğretim yılımızda başarı, sağlık ve mutluluk diliyor, gözlerinizden öpüyorum.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize,öğretmenlerimize,idarecilerimize,ailelerimize,Amasya'mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor; sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.