AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz ÖMER COŞKUN'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz ÖMER COŞKUN'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Geleceğimizin teminatı,umudumuz, aydınlık yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklar,

TBMM' nin açılışının 101 inci yıldönümünde sizlerle bu bayram çoşkusunu paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum...

Bizlere özgür bir vatan bırakan ilk meclis başkanı, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi,......ülkemizin ilerlemesi ve gelişmesi adına taş üstüne taş koyan, terini, emeğini akıtan..hayatını kaybetmiş ülke sevdalılarına saygılarımı sunuyor, onları rahmetle anıyorum....

Onlar bize güçlü bir meclis, onurlu bir ülke, gurur duyduğumuz bir cumhuriyet ve her zaman bu topraklar üzerinde dalgalanmaya devam eden edecek ay yıldızlı al beyaz şanlı bir bayrak bıraktılar.

O Kahramanların bağımsızlık inancı, zoru başarma azmi ve yeteneği, milletlerine ve ülkelerine olan bağlılıkları bizim rehberimiz olacaktır.

19 Mayıs 1919'da Samsunda başlayan, Amasya, Erzurum ve Sivas ta devam eden ve nihayet 23 Nisan 1920' de Ankara'da, TBMM' nin açılmasıyla nihayete ulaşan bağımsızlık mücadelemizin hepimiz için anlamı ve değeri takdir edersiniz ki büyüktür..

Çünkü, her şeyin bittiğinin sanıldığı, umutların tükenmekte olduğu bir anda TBMM' nin açılışıyla senaryo değişmiş, ortaya çıkan kahramanlar milli iradenin rehberliğinde tarihin seyrini değiştirdiler...

Esarete karşı, milli direnişin tarihi başlangıcı olan bu tarih 23 Nisan 1920 bizim için önemlidir..

23 Nisan da açılan ve inanılmaz bir fedakarlık ve özveriyle çalışan ilk meclis, Çanakkale' yi geçilmez yapan, Sarıkamışta' ta kardan mezarlarda yatan, yemende kızgın çöl kumlarına düşen vatan evlatlarıyla aynı bağımsızlık ruhunu taşıyan kahramanların buluşma adresi olmuştur. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Sevgili öğrenciler...

Meclisin açıldığı bugün aynı zamanda çocuk bayramı olarak ta kutlanmaktadır.

Meclisin açıldığı günü çocuklara armağan eden ecdadımız. Sizlere duyduğu güven ve sevgiyi en güzel biçimde ortaya koymuştur.

Çocuklarına bayram armağan eden tek ülke olan Türkiye her yıl çocuklarına ve dünya çocuklarına kollarına açarak barışın, sevginin, paylaşmanın,kuçaklaşmanın, en güzel örneklerini göstermektedir.

Sevgili yavrularımız,

Sizler umutlarımız, sizler aydınlık yarınlarımızsınız...

Tüm çabamız, gayretimiz, amacımız sizleri daha mutlu edebilmek, sizlere vatandaşı olduğunuz için gurur duyabileceğiniz bir Türkiye bırakmaktır.

Bu anlamlı günde dilerdik ki yüz yüze coşku ile okullarımızda kutlamalarımızı yapalım. Fakat dünya geneli mevcut olan salgından dolayı bugün sizlerle sosyal medya üzerinden bir araya gelmekteyiz. Bayram sevincimizin coşkumuzun önüne hiçbir engelin geçmesine izin vermeyeceğiz ve Bayramımızı coşku içinde kutlayacağız.

Bu kapsamda Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizler için farklı etkinlikler düzenledik,

-      Video Senden, Kitap Bizden kampanyası

-      Gökyüzünde rengârenk balonların uçtuğu bir bayram hayal ettik, ama doğayı korumak adına bu etkinliğimizi sanal olarak gerçekleştirdik.

-      Youtube kanalı üzerinden 23 Nisan Konseri,

Sevgili Çocuklar,

Koşullar ne olursa olsun Gelecekle ilgili umutlarınızı her zaman canlı tutalım.

Yüreklerinizdeki sevgi, insanlık ve ülkemiz için gereken huzur ortamının en önemli anahtarıdır.

Ülkemizi sevin, Bayrağımızı sevin, ailenezi sevin, arkadaşlarınızı sevin, öğretmenlerinizi sevin, insanları sevin, canlıları sevin, doğayı sevin.

Şunu unutmayın ki, sevginin ve güleryüzün açamayacağı kapı yoktur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramnızı kutluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyor, saygılarımı sunuyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.