İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OLGUNLAŞMA ENSTİTÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ
![İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OLGUNLAŞMA ENSTİTÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ](/meb_iys_dosyalar/2024_07/19104416_kapak.jpg)
İlimizdeki tarihi ve kültürel mirasımızın geçmişten geleceğe taşınabilmesi, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarının gelecek nesillere aktarılabilmesi, kültürümüzün korunması, uluslararası platformda tanıtılması ve sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla açılan Olgunlaşma Enstitümüz faaliyetlerine devam ediyor.
Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek yapılan faaliyetleri yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen; Olgunlaşma Enstitülerinin kaybolmaya yüz tutmuş Türk el sanatlarının aslına sadık kalınarak gelecek kuşaklara aktarılmasına öncülük eden bir eğitim kurumu olduğunu belirterek "Olgunlaşma Enstitümüz gelenekten geleceğe bir köprü görevi görecektir." dedi.
Mehmet Türkmen; seramik, Gediksaray dokuma ve Yassıçal dokuma, iğne oyası, tel kırma, gümüş, doğal taş, takı, çini atölyelerini ziyaret ederek yöneticilerden ve kursiyerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.