AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

    Bu gece:Sevgili Peygamberimizin ilahi bir lütuf ve ihsan olarak mukaddes bir yolculuğa ve manevi bir yükselişe çıkmasının ifadesi olan Miraç Kandili.

    Bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, tertemiz bir kulluğa ve yüce mertebelere erişme vardır. 

    Geçtiğimiz günlerde yaşanan asrın felâketi ile yaşanan yoğun duygular, milletimizin ne derece ferasete sahip olduğunun göstergesidir.Türk milleti, Tek Yürek olmuş;yaraları sarabilmek için var gücüyle çalışmaktadır.

    Miraç:Bu zor günlerimizde paylaşmanın, dayanışmanın, sevginin, saygının, güzel ahlak ve merhametin hakim kılınmasıdır. Miraç  bizlere  barış, huzur ve güven içinde; düşmanlık ve gözyaşının  olmadığı bir dünya  için çalışmamızın zorunlu olduğunu göstermektedir.

    Tüm  bu duygu ve düşüncelerle ,

Peygamber Efendimizin Miraç'a yükseldiği bu mübarek gecede Cenab-ı Hakk'a açılan ellerin ve yapılan duaların  bütün İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine,ülkemizin içine düştüğü şu kara günlerden hayırlısı ile çıkıp tekrar ayağa kalktığı günlere dönmesine ve tüm İslam alemi ile birlikte tüm insanlık alemine hayırlar getirmesine ve böyle afetlerin tekrar yaşanmamasına vesile olmasını Yüce Allah'tan diliyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.