AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN AMASYA ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN AMASYA ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ


          İl Milli Eğitim Müdürümüz, Amasya Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulunarak TEKNOFEST Ekibi ve Okul ARGE Ekibiyle bir araya geldi.

 

          Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zafer Koçak danışmanlığında, TEKNOFEST yarışmalarına katılan öğrencilerimiz; Melih Kılıçlı, Selçuk Sercan, Yusuf Alperen Durak, Sefa Ayar, Sıla Zümrüt Çelik, Şeyma Akbulut'un sunumlarını izledi.

        Öğrencilerimiz  İnsansız Su Altı Sistemleri , Akıllı Ulaşım , Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışmalarında toplam 5 proje ve Sarp robotu ile TEKNOFEST'e  katılım sağlayacaklardır. Bunun yanında Milli Eğitim Müdürümüze Amasya Anadolu Lisesi ARGE Birimi sunum yaparak, proje ve yarışmalara hazırlıklarını paylaştılar.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanıp hizmete sunulan ATS (Amasya Takip Sistemi) ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.ATS ile  öğrencilerin başarı durumlarının takibi ve istatistik verileri, öğrencilerimize uygulanan kazanım değerlendirme sınavları ve kurumsal hafıza sağlayacak tüm bilgilere sahip olunacağını dile getirdi.

 

 

        Program, Müzik alanında Türkiye derecesi yapan öğrencimiz Ömer Faruk Gürbüz tarafından seslendirilen parça ile sona ermiştir. İl Müdürümüz, yapılan çalışmalar ve iyi uygulamalar sebebiyle okul idaresini, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, oldukça memnun ayrıldığını ifade etmiştir.

 

 

 

 

13-12-202213-12-202213-12-202213-12-202213-12-202213-12-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.