AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN

      Gazilik:Kutsal vatan toprakları uğrunda Şehit olma azmiyle serden vazgeçip sebat gösteren, çıkılan ulvi yolda, en ön safta koşarken alınan her yâre ile vatan sevgisini gönlünden tendeki nişana taşıyan Kahramanlara kısmet olmuş bir lütuftur. Görevini aşkla, şevkle ifa etmek; vatan şuuruna ermektir. Gazilerimizin ulaştıkları âli makam bizim varlık teminatımızdır.

     Geleceğimizin biricik ümidi gençlerimizi sizlerin emanetlerine sahip çıkan, ulvi hassasiyetleri taşıyan, maneviyata saygı duyan, kendi benliğinin cevheriyle ışıldayan vakur bireyler olarak yetiştirmek bizim asli görevimizdir.

      Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları  olmak üzere her zaman övgüyle andığımız dünü ,bugünü elbette yarınları borçlu olduğumuz Şehitlerimize ,tarihimizin ebedi sinesine irtihal etmiş tüm Gazilerimize Allah'tan rahmet ,ecdadına saygılarımızı sunuyoruz.

    Unutulmaz kahramanlıkları bizlere anımtasan,varlıklarıyla güven veren tüm Gazilerimize de hayırlı, sağlıklı ömürler diliyor; tüm Gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyorum.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.