AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN'in Yıl Sonu Mesajıdır.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN'in Yıl Sonu Mesajıdır.

      Amasya'da il genelinde 57.105; merkez ilçemizdeyse 26.712 öğrenci karnelerini almanın heyecanını 17.06.2022 itibarıyla yaşayacak. Bizler de Büyük Milli Eğitim Ailesi olarak bu heyecana ortak olacağız.

 2021-2022 eğitim-öğretim dönemini başarıyla,sağlıkla,Bakanlığımızın belirlediği hedef ve kazanımlara ulaşmış bir şekilde, çağımızın istek ve ihtiyaçlarını karşılar bir biçimde tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizi hayata hazırlama gayretiyle geçen eğitim yolculuğunda emanetlerimizi bir durak öteye ehemmiyetle taşımanın huzurunu şimdiden hissediyoruz. Çağımızın gereği olan bilgilerle donatılmış; gücünü ilimden, irfandan alan tüm öğrencilerimizin karnelerine kavuşacakları mutlu günde yanlarında olmaktan şeref duyacağız.

 Medeniyetlere ev sahipliği, Krallıklara başkentlik yapmış; yetiştirdiği alimlerle, şehzadelerle çağlara yön vermiş Kadim şehir Amasya'da bir öğrenim yılını daha projelerle, etkinliklerle, sosyal ve sportif aktivitelerle başarıyla tamamladık. Onurluyuz, gururluyuz.

      Sevgili Öğrenciler ,

 Geride bırakacağımız eğitim-öğretim yılını örnek projelerle, şampiyonluklarla, derecelerle tamamlayan; sanata, edebiyata, musikiye zaman ayırmış tüm öğrencilerimi kutluyorum. Biliniz ki yeni öğretim yılını sizler için verimli, zevkli hale getirmek; imkanlarınızı artıracak, becerilerinizi geliştirecek planlamalara şimdiden başlamış bulunuyoruz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Tatilinizi sevdiklerinizle, sevdiğiniz işleri yaparak sağlıkla geçiriniz.

      Değerli Veliler,

 Öğrencilerimizin eğitimine en az bizler kadar kafa yorup özveride bulundunuz. Öğretmenlerimizin en büyük destekçisi oldunuz. Özellikle ev ortamında öğretimin sürekliliğini sağlarken harcadığınız tüm efor ve emek için sizleri tebrik ediyorum.

     Sevgili Meslektaşlarım,

 Eğitim öğretimin en önemli ve etkili neferi olan sizlerin emekleri ödenemez. Her şartta, her sınıf karşılıksız verebildiğiniz "Sevgi"nin bedeli paha biçilemez. İlimizi ve ülkemizi ileriye götüren tüm adımlarınız için sizleri gönülden kutluyorum .Birlikte güzel işlerde beraber yürümekten onur duymaktayım. Sizler öğrencilerinizin kahramanı ,eğitim ailesinin gurur kaynağısınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.