İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TÜRKMEN'İN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
![İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET TÜRKMEN'İN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI](/meb_iys_dosyalar/2024_07/24110715_backup_of_backup_of_backup_of_sitekolajison.jpg)
Basın, toplumun haber alma hakkını gerçekleştirmenin ötesinde, kamuoyunda farkındalık oluşturmak, her türlü yapıcı fikrin tartışılmasını ve olgunlaşmasını sağlamak bakımından etkin ve önemli bir araçtır. Tarafsız ve doğru habercilik anlayışı doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirme görevini, etik ilkelerden ödün vermeden ifa eden basınımızın güçlenmesi son derece önemlidir. Bu düstur ile özellikle son yıllarda yürürlüğe giren yasal düzenlemeler özgür ve tarafsız basının oluşması sürecine büyük katkı sağlamıştır.
Bu vesileyle, ilimizdeki eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi için yürüttüğümüz çalışmalarda, yaptıkları yayınlarla bizlere destek olan, ses veren basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. İlimizde faaliyette bulunan basınımızın güzide temsilcileri başta olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.