AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN'UN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÖMER COŞKUN'UN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler saygıdeğer anne-babalar,

21 Eylül Pazartesi günü hasret kaldığımız öğrencilerimizle kavuşacağız. Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle 31 Ağustosta uzaktan eğitim ile başladığımız 2020-2021 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim ile devam edebileceğiz.

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK önderliğinde, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmaması amacıyla il genelinde tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Her konuda öğrencilerimize destek ve yanlarında olmak için EBA Destek Noktaları ilimiz genelinde okullarımızda pandemiye uygun bir şekilde oluşturulmuştur. Evinde internet ve bilgisayar olmayan öğrencilerimiz oluşturulan  bu destek noktalarında eğitimlerini görecek ve derslerinden geri kalmayacaktır. Ayrıca Mobil Eba Destek aracımızla öğrencilerimize internet erişimine ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

2020-2021 eğitim öğretim yılının araştırıp sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına yeni bir heyecanla değerlendirilmesi gereken yeni eğitim öğretim dönemi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda en önemli basamağın nitelikli bir eğitim olduğundan hareketle, çocuklarımızın pozitif bilimleri kavramasının yanı sıra, millî ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirmesi anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir.

Değerli anne ve babaların eğitim sürecine olumlu ve yönlendirici katkıları çocuklarımızın 2023 Vizyon Belgesindeki hedeflere ulaşmasında belirleyici bir etkendir. Okul, aile ve öğretmen arasındaki iş birliğinin, evlatlarımızın başarılarını olumlu yönde etkileyeceği yadsınamaz bir gerçektir. Bu vesileyle okul, aile ve öğretmen arasında samimi ve güvene dayalı bir iletişim kurulmasının çocuklarımıza çok önemli katkılar sağlayacağını inanıyorum.

Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü, ilim, irfan yuvası olan okullarımızda yetiştirilmektedir. Hedefimiz hep beraber eksikliklerimizi gidererek ilimizde eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmektir. Değerli meslektaşlarımın, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla, bu kutsal görevlerini severek yerine getireceklerine içtenlikle inanıyorum.

Sevgili öğrenciler, sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizler ne kadar donanımlı, ne kadar aydınlık yetiştirilirseniz, ülkemizin ve milletimizin geleceği de o derece sağlam ve aydınlık olacaktır.

Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Bu düşüncelerle 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminin başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.