AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) kutlu doğumunu idrak edeceğimiz şu günlerde, her yıl manevi bir yenilenme mevsimi olarak bizlere gelen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Sonu bayrama çıkan mübarek bir mevsim içine girmiş bulunmaktayız. Üç aylar, manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı, hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bir gönül iklimi, rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir.

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaip, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve Regaip'imizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir. 

Bu gece kendimizi, insanın kalbini karartan her türlü kin, nefret ve intikam duygularından arındıralım, kalbimiz huzura ersin. Yüreklerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat nuruyla aydınlatalım, gönlümüz feraha kavuşsun. Benliğimizi ilahi rahmetten uzaklaştıran bencillikten ve kıskançlıktan kurtaralım, ruhumuz kemale ersin.

 Sevgili Peygamberimiz (s.a.v), bu geceye ulaştığında: "Allah'ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur" diye dua etmiştir. Biz de aynı duayı bütün İslâm âlemi için tekrar ederek: "Allah'ım! Aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle" diye dua ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandil'ini tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması; rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenâb-ı Mevlâ'ya niyaz ediyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.