AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN BERAT KANDİLİ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDIR

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN'İN BERAT KANDİLİ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDIR

 

Ramazan ayının müjdecisi yeni bir Berat Kandili'ni daha idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz.

Berat Kandili: Allah´ın rahmeti, lütfu ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.       

Recep  ayında tüm dünyanın asrın felâketi olarak adlandırdığı  deprem ile karşılaştık. Yaralarımızı sarmak için Türkiye tek yürek, omuz omuza mücadelesine çetin bir şekilde devam ediyor. Her şeye gücü yeten ve "Şafi" isminin de sahibi olan Yüce Allah'tan bu mübarek Berat  gecesinde ülkemizin  yaşadığı sıkıntılardan bizleri kurtarmasını niyaz ediyoruz. Ramazan ayına bizleri bu çetin imtihanın altından kalkmış bir şekilde kavuşturmasını diliyoruz.

Efendimiz'in (sav): "Allah'ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum." yönelişinde olduğu gibi biz de yine O'na sığınıyor; bu gece "berat"ını alanlardan olmayı arzu ediyoruz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde mübarek kandil gecesinin her daim birlik ve beraberlik içerisinde olan, tarih boyunca mazlum ve masumun yanında yer almış aziz milletimizin başındaki tüm sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını diliyor; sağlık, afiyet ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.