AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN, DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZA EV ZİYARETİNDE BULUNDU

İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET TÜRKMEN, DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZA EV ZİYARETİNDE BULUNDU

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, depremzede vatandaşlarımıza ev ziyaretinde bulundu. Ziyareti sırasında Şube Müdürü Fatih Kamzeli de hazır bulundu.

Ziyaretlerine Bahçeleriçi Mahallesinde oturan depremzede vatandaşımızın eviyle başlayan İl Müdürümüz, vatandaşlarımızla bir süre hasbihal etti.

Adıyaman'dan gelen depremzede vatandaşımız: "Böyle büyük bir deprem beklemiyorduk. Hâlâ depremin etkisini yaşıyoruz." diyerek duygularını paylaştı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Vali Vekilimiz Sayın Bekir Sıtkı Dağ'ın selamlarını ileten İl Müdürümüz eğitim başta olmak üzere ihtiyaçlarını sordu.  İl Müdürümüz: "Hem sizleri ziyaret edelim; şehrimize hoş geldiniz, diyelim istiyoruz hem de onları misafir eden; evlerini, gönüllerini açan ailelere teşekkür edelim istiyoruz. Geçmiş olsun. Kaybettiklerimizin mekânları cennet olsun. Geride kalanlara Allah sabırlar versin." diyerek ilk ziyaretini sonlandırdı.

İl Müdürümüzün sonraki ziyareti, Hacılar Meydanında oturan depremzede vatandaşımızın evine oldu.

Depremzede vatandaşımız: "Sağlıkla ilgili bir sıkıntımız yok. Adıyaman Gölbaşı'ndaki evimiz hasar gördü. Keşke herkes bizim kadar şanslı olsaydı. Amasya'ya kardeşimizin yanına geldik." dedi.

Tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, ziyaret ettiği ailelerin nezdinde tüm depremzedelere Allah'tan sabırlar dileyerek, böyle bir acının tekrar yaşanmaması duasıyla ziyaretini sonlandırdı.

 

27-02-202327-02-202327-02-2023

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.