AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet TÜRKMEN Ezinepazar Atatürk Ortaokulu Bahçesinde İlk Hasata Katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet TÜRKMEN Ezinepazar Atatürk Ortaokulu Bahçesinde İlk Hasata Katıldı.

      İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN, İl Şube Müdürü Hayriye TÜFEKCİ ile birlikte  Ezinepazar Atatürk Ortaokulu bahçesinde öğrencilerin yetiştirdikleri sebze meyve bahçesinin ilk hasadına katıldı.

Okul Müdürü Yakup GÜNEŞ, Müdür Yardımcısı Yunus Emre CEYLAN ile birlikte öğrencilerin ilk hasat heyecanına ortak oldular. Oluşturulan 500 metrekare sebze bahçesinde hiç bir kimyasal kullanılmıyor, ilaçlama yapılmıyor. Geleneksel tarım yöntemleriyle modern tarım yöntemleri bir arada kullanılıyor. Bahçede Deneysel olarak bitkilere verilen süt ve toz maya ile ürün verimliliği artırılıyor. Okulda atıl halde bulunan kömür artığı (cüruf) kullanılarak fasulye yetiştiriciliği yapılıyor. 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet TÜRKMEN hasat sonrasında okul yöneticilerini, projede öğrencilere danışmanlık yapan öğretmenleri ve öğrencileri örnek çabalarından dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

 

22-07-2022

22-07-202222-07-2022
22-07-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.