AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FUAYE ALANINDA SERGİ AÇILIŞI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FUAYE ALANINDA SERGİ AÇILIŞI

  Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi özel yetenekli öğrencilerimizden 14 yaşındaki ikiz kardeşler,  kişisel resim sergilerini İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Fuaye Alanında  sergiledi.

  Maryam ve Turfa Aldayyeni kardeşlerin 5 yaşındayken Bağdat'tan Amasya'ya taşıdıkları umutlar, Amasya'mızda rengarenk hayallere dönüştü ve kağıda döküldü. Genç yetenekler bu hayallerini deprem bölgesindeki çocuklara umut olmak için resim severlerle paylaştı. Sergiledikleri resimlerin satışından elde edilen gelir ile deprem bölgesine bir nebze olsun katkıda bulunabilecek olmanın kendilerini çok mutlu edeceklerini söylen Maryam ve Turfa kardeşlerin birbirinden güzel eserlerinin teşhir edildiği sergiye Sayın Esra Masatlı Hanımefendi, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Nüfus İl Müdürü Zehra Şahinler, STK ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.  

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Fuaye Alanında sanatsal bir faaliyetin depremzedeler yararına tertip edilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Emeklerini, gayelerini, hayallerini ve yeteneklerini tuvallerde görebildiğimiz sanatsever öğrencilerimizi tebrik ederken sergide emekleri geçen okul yönetimine, öğretmenlere  ve öğrencilere teşekkür etti.

 

01-03-202301-03-202301-03-202301-03-2023

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.