AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

           İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı, Sayın Vali Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Garnizon Komutanı Tuğgeneral M. Fatih Ören, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin,İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci,kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Katılımcılara geçen sene yapılan faaliyetler hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunum yapılarak bilgi verildi. Toplantıda yeni dönemle ilgili olarak katılımcılarla yapılabilecek işbirlikleri hakkında  görüşülerek fikir  alışverişinde  bulunuldu

İlimizdeki resmi,özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile Halk Eğitimi Müdürlüklerinin çalışmalarını planlamak, işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak, uygulamak ve verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirilen İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısında  konuşan Sayın Vali Mustafa Masatlı:"İnsanlar doğumundan ölümüne kadar eğitime ihtiyaç duymaktadır. Devletimiz, milli eğitim politikası kapsamında örgün ve yaygın eğitim vermektedir.

Dünya büyük bir hızla gelişiyor, değişiyor ve dönüşüyor. Bu değişim sürecinde başta insan ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması bakımından halk eğitimi önem arz etmektedir. Halk eğitimde eski dönemlerde dikiş, nakış, daktilo gibi kurslar olurdu, günümüzde ise hemen hemen her alanda el sanatlarının en profesyonelce yapıldığı, çeşitli meslek edindirme kurslarının düzenlendiği bir kurum haline gelmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu olarak kurumlarımıza bu noktada önemli görevler düşmektedir. Hayat boyu öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir. Bunu sosyal hayatın bütün alanlarında devam ettirmeliyiz. O nedenle komisyonun çalışmaları son derece önem arz etmektedir. Bütün kurumlarımızın Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde çalışması çok önemlidir. 2022-2023 döneminde Halk Eğitimi Müdürlüğümüzün sizlerin de desteğiyle başarılı olacağına inanıyorum. Tüm bu çalışmalarımızda emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantı, görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

 

24-08-202224-08-202224-08-202224-08-2022

 

 

 

24-08-2022 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.