AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL DANIŞMA KURULU AMASYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİ

İL DANIŞMA KURULU AMASYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİ

İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği'nin 24. maddesi gereğince Amasya Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Sayın Valimiz Mustafa Masatlı Başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı.

Yapılan toplantıya Sayın Valimiz Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar,  İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan İsa Köse, Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Türkmen'in açılış konuşması ile toplantı başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı sunumda; ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, ARGE çalışmaları, Halk Eğitimi Merkezleri kurslarımız, eğitim yatırımları, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Amasya'nın tanıtımının yer aldığı projeleri artırarak Amasya'yı eğitim ve cazibe merkezi haline getirmek adına bütün eğitim paydaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Amasya'yı tanımanın mutluluğunu yaşamanın yanında Amasya'yı yaşamanın tadını alan bireyler haline getireceğimiz bir nesil hedeflemekteyiz.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2022-2023 eğitim öğretim yıllında Amasya Takip Sistemi (ATS) devreye giriyor. Bu sistem ile Amasya Millî Eğitim Müdürlüğü anlık verilerin takip edilebildiği, bilgi akışının hızlandığı bir dönemi yaşamış olacak. Bu sayede veri madenciliğinin etkili şekilde kullanımı sağlanacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, konuşmasında; eğitim sürecinde bütün paydaşların eleştiri ve önerilerine açık olduklarını; kurumlarımız, il genelinde çalışmalar yapan STK'lar, veliler ve öğrencilerimizden gelen taleplerin ve eleştirilerin gelişmemiz için önemli olduğunu belirtti.

Valimiz Sayın Mustafa Masatlı konuşmalarında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eğitim alanında her zaman desteklerinin eğitim paydaşlarının yanında olduğunu ifade etti.

İyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.


09-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-2022

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.