AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Kurs ve Seminer Başvuruları

FATİH Projesi Kurs ve Seminer Başvuruları

26-27 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan İl Milli Eğitim Müdürleri toplantısında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından EBA ders ve EBA V sınıf uygulamalarının her ortamda tanıtılması konusunda kesin talimat verilmiştir. Bu kapsamda eğitim birimimiz tarafından daha önce planlaması yapılan aşağıdaki iki faaliyetle ilgili bilgilendirmenin okullarımıza ivedilikle duyurulması önem arz etmektedir.  

 

1 -  2016 Yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup MEBBİS modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan 2016000009 faaliyet numaralı “Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi” sizler için ayrılmıştır. Bu eğitimlere İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler ( Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) dahil edilecektir. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde  ; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüzyüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere, il koordinatörleri, eğitmenler ve br rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimin kontenjanı 5.000 kişidir.

2 - Yine Aynı şekilde 2016000008 faaliyet numaralı Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi de başvuruya açık olup bu eğitimin de son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimler 1. faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Bu eğitim de bir uzaktan eğitim faaliyeti olup kontenjanı 10.000 kişidir.

 Her iki eğitim de uzaktan eğitim faaliyeti olup başlama tarihi 18 Ocak 2016’dır. Genel olarak uzaktan eğitimlerle ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.  Görev yaptığınız ve sorumluluğunuzdaki tüm okullara duyurmanız önem arz etmektedir.

FATİH PROJESİ AMASYA İL KOORDİNAÖTÜRLÜĞÜ

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.