AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİ FARKLI ALANLARDA ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

MESLEK LİSELERİ FARKLI ALANLARDA ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen'in destekleri ile ilimiz Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir MTAL'nin kapalı alan mantar bahçesinde ilk kez üretilen, ticari kimliğe bürünen  kültür mantarlarının hasadında İl Müdürümüz yine öğrencilerimizi yalnız bırakmadı.

          Üreten güçlü Türkiye'nin bir yüzü olmaya devam eden meslek liselerimizden biri olan Amasya Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir MTAL, tarım alanında  mantar hasadını gerçekleştirdi. İnsanı kaynak olarak değil insanı kıymet olarak bilen meslek lisemiz, öğrencilerimize yeni bir üretim alanı daha sundu. Mantar hasadında Şube Müdürlerimiz Alpaslan Kanar ve Bedir Arslan hazır bulundular. 

          İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen mantar hasadı sonrasında yaptığı konuşmada:"Gökhöyüyük Tarım Meslek Lisesi köklü bir maziye sahip olan bir okulumuz. Bu okulda  mısır ekildiği gibi buğday,sebze meyvenin her türlüsü yetiştiriliyor.Okulumuzda öğrenme alanları zenginleştirildiği gibi son dönemde arkadaşlarımızın gayretleri ile mantar üretimine bu atölyemizde artık başlamış bulunuyoruz.Burası boş duran bir atölyeydi.Arkadaşlarımızın bir teklifi oldu .Güzel de bir çalışma oldu burada. Birkaç aylık bir çalışma ile -İnşaat Emlak'tan Tutun da donatıma kadar- güzel bir performans gösterildi.Mantar Üretim Atölyesi kurulmasında iki amacımız var:Çocuklarımız bu çalışmanın ekonomik bir kâra dönüştüğünü görsünler,mantar üreticiliğini de görsünler.Hem Amasya'mızda yaygınlaşsın hem de ülkemizde farklı gelir kaynakları da gündeme gelmiş olsun.Öğrenme ve kazanma süreci olsun istiyoruz .Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in mesleki eğitime vermiş olduğu önem ve beklediği performans belli.Biz de o performansı Amasya'mızda en güzel örneklerle göstermeye gayret gösteriyoruz." dedi.

          Üretilen mantarın tadına bakmayı da ihmal etmeyen İl Müdürümüz ve Şube Müdürlerimiz okul müdürüne, idarecilerine ve öğrencilerine teşekkür ederek ziyaretlerini sonlandırdılar.

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

 

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.