AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ŞAMPİYONU KEMANKEŞLER KUPAYI İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE GETİRDİLER

TÜRKİYE ŞAMPİYONU KEMANKEŞLER KUPAYI İL MİLLî EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE GETİRDİLER

    Amasya'nın Hamamözü ilçemizde geçen yıl kurulan okçuluk takımı öğrencileri, katıldıkları ilk turnuvada Türkiye Şampiyonluğu kazandı. Yarışmalara katılan Hamit Kaplan Ortaokulu öğrencileri Konya'da düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu Müsabakaları'nda 12-13 yaş minik kızlar kategorisinde Okçular Vakfı'nın ardından ikinci olarak başarılarını sürdürdü.

   Okul Müdürü Özgür Yüksel, "İlk katıldığımız okul sporları müsabakalarında yıldız kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu, yıldız erkekler ve minik erkekler kategorilerinde ikincilik elde ettik. Kazanmış olduğumuz kupa ve madalyaları İl Millî Eğitim Müdürümüze getirdik " dedi.

   Başarılı okçuları ve onları yetiştiren öğretmenleri Özgür Yüksel ile Ahmet Sarıkabak'ı  ve Hamamözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Erdal Gürgil'i kutlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen ise: "İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Erdal Bey'i,Antrenör Öğretmenlerimizi,sporcu öğrencilerimiziTebrik Ediyorum.Elde ettiğiniz başarıyla,tesadüfi bir başarı elde etmediğinizi bir kere daha kanıtladınız.Bazı  sportif başarılar vardır bireyseldir.Yeteneğe bağlıdır.Alır götürür ancak başarı dönemseldir.Alttan yetişen yoktur,çünkü ekip çalışması değildir.Elde etmiş olduğunuz başarıda ise bunun olmadığını,bir ekip çalışmasının mevcut  olduğunu görüyoruz.Hamamözü İlçemizin tüm dinamikleriyle bu çalışmalara sahip çıktığını görüyoruz.O açıdan İlçemizi ve emek veren herkesi tebrik ediyor,hayırla anıyoruz.Nice nice başarılarınızla tekrar görüşmeyi arzu ediyoruz.Bizler de sizlere nasıl destek olabiliriz diye ciddi bir çalışmanın ve gayretin içerisindeyiz.Kıyafetlerle ilgili bir hususun olduğu bilgisini edindik.İhtiyaçlarınızı karşılamak anlamında siz talep etmeden bizler çalışmaları başlattık.Halk Eğitimi Merkezimiz usta öğreticileri Buket Celep ve Tümay Akdağ şu an aramızda.Önümüzdeki süreçte yarışacağınız geleneksel kostümleri sizler için tasarlayıp dikecekler. Öğrencileri ve emeği geçenleri kutluyorum." ifadelerini kullandı.

   

15-11-202215-11-202215-11-202215-11-202215-11-202215-11-202215-11-2022

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.