AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMASYA MESLEK LİSELERİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

AMASYA MESLEK LİSELERİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

   Sayın Vali Yardımcımız Bekir Sıtkı Dağ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, Amasya İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesini ziyaret ederek, okul ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında idarecilerimizden bilgi aldı.

 Ziyaretleri esnasında Sayın Vali yardımcımız ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Arslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci eşlik etti.

Kız meslek lisesi terlik atölyesini yerinde inceleyen Sayın Vali yardımcımız meslek liselerinin ülkenin üretim lokomotifi olmaya devam ettiğini belirtti. Pandemi döneminde sağlık sektörüne maske üreten makinaların şimdilerde turizm ve sağlık kuruluşlarına terlik üretmeye devam etmekte olduğunu belirten İl Millî Eğitim müdürümüz Mehmet Türkmen "Üreten Türkiye, Üreten Meslek Liseleri" vurgusunu yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz: "Günümüzde tüm ülkelerde genç ve yetişkin bireylerin istihdama geçişlerinde mesleki eğitim, etkili bir araç olarak kullanılmaktadır. İş gücünün ekonomiye daha fazla katkı sağlaması eğilimi, istihdam amaçlı mesleki eğitimin önemini artırmıştır" dedi.

 Daha sonra güncel üretim verileri hakkında bilgi alan Sayın  Vali Yardımcımız Bekir Sıtkı Dağ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Türkmen, okulumuzda yürütülen çalışmalardan dolayı okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederek ziyaretlerine son verdi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.